Erkilet İş Makinesi Ehliyeti

Erkilet İş Makinesi Ehliyeti: Profesyonel Operatörlükte Lider Eğitim! Güvenli ve Yetkin İş Makinesi Kullanımı İçin En İyi Eğitim Fırsatları Burada!

+90 533 093 02 47

İş makinesi ehliyeti, iş hayatında iyi bir kariyer fırsatı sunmaktadır. İş makinesi operatörleri, inşaat, yol yapım, hafriyat gibi alanlarda yüksek maaşlarla çalışabilmektedirler, İş makinesi ehliyeti, iş makinasının türüne göre farklı türlerde verilmektedir. İş makinesi ehliyeti türleri şunlardır:

Beko Loder Ehliyet

Şimdi İnceleyin

Ekskavatör Ehliyeti

Şimdi İnceleyin

Personel ve Yük Yükseltici

Şimdi İnceleyin

Forklift Ehliyeti

Şimdi İnceleyin

Silindir Ehliyeti

Şimdi İnceleyin

Loder Ehliyeti

Şimdi İnceleyin

İş Makinesi Ehliyeti Sıkça Sorulan Sorular

SRC belgesi sürücünün sessiz harflerinden oluşmaktadır. SRC BELGESİ uluslararası ve şehirlerarası yolcu ve yük taşımacılığı yapan, kamyonet, otobüs ve minibüs gibi ticari araç kullanan şoförlerin Mesleki Yeterlilik Belgesi?dir. 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu gereğince hazırlanan ?Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliğinin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren . Araç sahibi olsun veya olmasın, Ticari Taşıt kullanma Belgesi sahibi olan bütün şoförlerin SRC belgesi alma zorunluluğu vardır. SRC belgesi olarak nitelendirilen yeni ticari araç sürücü belgesi olmayan ticari araç sürücülerinin araçlarını kullanamayacakları Ulaştırma Bakanlığı tarafından açıkça belirtilmiştir.

2918 sayılı Trafik Kanununa göre G sınıfı ehliyet alabilmek için en az 18 yaşını bitirip 19’dan gün almak gerekmektedir.

İş makinası ehliyeti, iş makinası ehliyet, iş makinesi sürücü belgesi, Şu andaki yönetmeliğe göre en az ilkokul diploması sahibi olmak gerekli. G sürücü belgesi, iş makinesi operatörlük belgesi olanların Taşıt Trafiğine açık olan yollarda İş Makinesi kullanabilmek için almaları zorunlu ehliyettir. Yeni yapılan düzenlemeyle Sürücü Kursuna Kayıt yaptırıp G sınıfı sürücü sertifikası aldıktan sonra Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şubelerine Müracat ederek ehliyetlerine ekletebilmektedir. G sınıfı iş makinesi sertifikası ile iş sahalarında kullanabilir ama ehliyeti olabilmesi için mutlaka herhangi bir sınıf ehliyeti olması gerekir.

Forklift, beko loder, loder, greyder, vinç, ekskavatör sertifikaları iş sahalarında kullanılan forklift, kazıyıcı yükleyici ,vinç vs. gibi araçlar için alınması zorunlu belgedir. İş Makinesi Operatörlük belgesi almak için adaylar Motordan teorik sınava ve Alacakları Operatörlük belgesi araç cinsine göre uygulama sınavına tabi tutulurlar.

 • İş makinaları (DOZER)
 • İş makinaları (GREYDER)
 • Kazıma ve Yükleme(EKSKAVATÖR)
 • İş makinası Kazıma ve Yükleme(LODER) İş makinası
 • Kazıma ve Yükleme(BEKOLODER) İş makinesi
 • Kaldırma ve Yükleme(FORKLFT) İş makinası
 • Kaldırma ve Yükleme(VİNÇ) İş makinesi
 • Zemin Sıkıştırma Makineleri(SİLİNDİR)

İş makinesi ehliyeti fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu faktörler arasında coğrafi konum, eğitim kuruluşunun politikaları, kursun içeriği ve süresi yer almaktadır. İş makinesi ehliyeti almak isteyenler, belirli bir iş makinesini kullanabilmek veya iş güvenliği gereksinimlerini karşılayabilmek için bu ehliyete sahip olmayı hedefliyor olabilirler.

İş makinesi ehliyeti almanın iş güvenliği ve kariyeriniz için ne kadar önemli olduğunu unutmamanız önemlidir. İş makinesi ehliyeti, iş makinelerini güvenli ve etkili bir şekilde kullanabilme yetkisini temsil eder ve iş dünyasında büyük bir avantaj sağlayabilir.

İş makinası kullanma sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılır. Sınav, teorik ve uygulama olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır.

Teorik sınav: 50 sorudan oluşmaktadır. Sorular, iş makinalarının temel bilgileri, iş güvenliği ve iş sağlığı konuları hakkındadır. Sınav süresi 60 dakikadır. Teorik sınavda başarılı olmak için 35 soruyu doğru cevaplamak gerekmektedir.

Uygulama sınavı: İş makinasının nasıl kullanılacağını ölçmek için yapılır. Sınavda, iş makinasının farklı şekillerde kullanılması istenebilir. Uygulama sınavında başarılı olmak için, sınav komisyonunun verdiği talimatları eksiksiz olarak yerine getirmek gerekmektedir.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Diploma yada öğrenim belgesi Fotokopisi
 • 3 Adet Fotoğraf
 • Sağlık Raporu (Özel veya Sağlık Ocağından) Adli sicil kaydı

Mesut Uçan Sürücü Kursu, Kayseri’de bulunan ve iş makinesi ehliyeti veren bir sürücü kursudur. Kurs, iş makinesi operatörlerinin ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri edinmeleri için teorik ve uygulamalı eğitimler vermektedir.

Kurs, teorik dersleri sınıf ortamında, uygulamalı dersleri ise iş makinalarıyla donatılmış eğitim alanında vermektedir.